Ножовий майстер Афонченко Олександр Анатолійович

Ножовий майстер Афонченко Олександр Анатолійович

Рік народження.

1982 р

Місце проживання.

Лозова, Харківська область.

З якого року почав займатися виготовленням ножів.

Ножі почав робити ще в шкільні роки, перші серйозні роботи зробив в 2008 році. З 2012 року виготовленням ножів займаюся професійно.

З якої причини зайнявся цією справою.

Перші ножі я робив для себе і друзів, оскільки не зміг знайти задовольняють за якістю ножі на ринку в той час.

Який стиль воліє і чому.

Дуже імпонують ножі в стилі Bob Loveless. Легендарна особистість в світі ножів, який створив систему, якій наслідує весь світ, основні риси цього стилю: увігнуті спуски, полірований в дзеркало клинок, металеві гарди і Больстер, натуральні матеріали рукояті, ріг, дерево, кістка, класика в кращому своєму прояві, перевірена десятиліттями .

Досить багато своїх моделей, вони теж користуються попитом. Це ножі для туризму, рибалки, полювання, EDC ножі, це маленькі ножі для повсякденного носіння.

Які матеріали використовує і чому.

Залежно від завдань ножа можуть бути різні матеріали. Якщо ніж на риболовлю, я як правило не рекомендую використовувати натуральну деревину, є чудові синтетичні матеріали, микарта, карбонове волокно, скловолокно G10.

З натуральних: стабілізований ріг, стабілізовану деревину, Айронвуд, кокоболо, снейквуд. Вважаю за краще використовувати сучасні порошкові сталі виробництва США, Європи та України.

На яку цільову аудиторію орієнтується.

Основними клієнтами є мисливці, туристи, колекціонери і просто любителі ножів. Сучасний ринок не дозволяє обмежуюся ніж то одним, намагаєшся задовольнити потреби клієнта, з цього у мене є ножі з не дорогих матеріалів, і є ножі зроблені з преміальних матеріалів. Вважаю що тут не може бути особливих обмежень. Хороший ніж потрібен кожному.

Чи робить ніж сам повністю або співпрацює з ковалями, іншими майстрами.

Починаючи з розробки ескізу в SolidWorks, його пластикової версії, подальше виготовлення клинка, рукояті, піхов, все роблю сам. Окремий напрямок у мене, це виготовлення авторських піхов зі шкіри та кайдекса.

Чи є це основним заняттям.

Так, з 2012 року це моє хобі, ремесло і бізнес, все в одному. На заході є чіткий термін визначає як довго ти робиш ножі – “full time knifemaker”.

Освіта (спеціальність).

Товарознавство та експертиза в мітній делу

Контакти.

Через організаторів шоу “Сталева Грань”.